Portal Dzień Dobry Brodnica w celu świadczenia usług lepszej jakości wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).
Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dzień Dobry Brodnica

Kultura i Rozrywka

Seniorzy mistrzowsko deklamowali

Seniorzy mistrzowsko deklamowali

W Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku 10 kwietnia zorganizowany został VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi…”. Na scenie o mistrzowskie tytuły i trofea ufundowane przez Powiat Brodnicki walczyli członkowie klubów, kół seniora i organizacji emerytów z terenu powiatu.
Bobrowo: XIX Powiatowy i XX Gminny konkurs Palm Wielkanocnych

Bobrowo: XIX Powiatowy i XX Gminny konkurs Palm Wielkanocnych

W miniony piątek 12 kwietnia w Ośrodku Kultury w Bobrowie odbył się XX Gminny i XIX Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych. W tym roku do konkursu zgłoszono 47 palm.
XI Przegląd poetycki dla dzieci pt. "Wiosna oczami poetów"

XI Przegląd poetycki dla dzieci pt. "Wiosna oczami poetów"

W dniu dzisiejszym, tj. 5 kwietnia 2019 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbył się XI Przegląd Poetycki dla dzieci pt. „Wiosna oczami poetów”. Uroczystość otworzyła Dyrektor Przedszkola Samorządowego Danuta Kulisz, która serdecznie powitała dzieci, rodziców oraz wszystkich przybyłych gości.
Festyn wielkanocny w Jajkowie

Festyn wielkanocny w Jajkowie

W ostatnią sobotę marca w Szkole Podstawowej w Jajkowie odbył się festyn wielkanocny. Głównymi organizatorami tej imprezy było Stowarzyszenie Po Drodze i miejscowa szkoła, a wśród gości byli: wójt gminy Brzozie Danuta Kędziorska, przewodnicząca rady gminy Maria Florkiewicz, radna powiatowa Małgorzata Smoczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzoziu Katarzyna Wandzlewicz, Arleta Skowrońska z GOPS w Brzoziu oraz rodzice, dziadkowie uczniów,  przyjaciele i znajomi społeczności szkoły w Jajkowie.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Po raz czwarty w Brodnicy obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Zaczarowany Ołówek”. Tegorocznym, dwudniowym obchodom (1 i 2 kwietnia) patronowali Burmistrz Brodnicy i Starosta Brodnicki.
Terapia przez sztukę oraz plany WTZ

Terapia przez sztukę oraz plany WTZ

Arteterapia lub też - jak chcą niektórzy - artterapia oznacza leczenie przez sztukę. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Brodnicy metodę tę od dawna stosują terapeuci w pracy z uczestnikami zajęć.
Gminny Konkurs - IX Spotkanie Teatralne u Królewny Anny Wazówny

Gminny Konkurs - IX Spotkanie Teatralne u Królewny Anny Wazówny

27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Gorczenicy odbył się Gminny Konkurs IX Spotkanie Teatralne u Królewny Anny Wazówny pt. „Teatr i lektury”.
Konferencja  na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej

Konferencja na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społecznego „Młodzi dla Brodnicy” zaprasza na  konferencję: Współpraca Międzysektorowa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej, która odbędzie się 4 kwietnia 2019 r.  godz. 11.00  Pałac Anny Wazówny w Brodnicy.
Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

22 marca 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy oraz Komenda Powiatowa PSP w Brodnicy. W rywalizacji wzięło udział 34 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brodnickiego.
I Gala Talentów Gminy Brzozie

I Gala Talentów Gminy Brzozie

24 marca w Gimnazjum w Brzoziu odbyła się I Gala Talentów Gminy Brzozie, którą otworzyła wójt gminy Brzozie Pani Danuta Kędziorska – pomysłodawczyni i gospodarz wieczoru. W swoim przemówieniu pogratulowała nagrodzonym i podziękowała za codzienny trud i zapał, jaki wkładają aby się doskonalić. Wójt Kędziorska podkreśliła, że sam talent nie wystarczy, trzeba wykazać się pracowitością i determinacją w dążeniu do swoich celów, żeby sukces był możliwy.
Przepędzili zimę, powitali wiosnę

Przepędzili zimę, powitali wiosnę

Po takim powitaniu wiosny, jakie 21 marca przygotowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy ze swoimi przyjaciółmi - przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Misiaki, zima nie ma prawa wrócić aż do grudnia. Na spacer tego dnia w poszukiwaniu oznak wiosny udali się także uczniowie ZSS w Brodnicy.
XVII Rejonowy konkurs recytatorski

XVII Rejonowy konkurs recytatorski

22 marca 2019 r. w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbyła się XVII edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego.
Harcerze seniorzy u starosty

Harcerze seniorzy u starosty

Tradycją stały się już coroczne spotkania Starosty Brodnickiego z harcerzami Kręgu Seniora ZHP Hufca Brodnica. Z reguły odbywają się w Domu Harcerza przy ul. Nad Drwęcą 30. W tym roku jednak rolę gospodarza przyjął starosta Piotr Boiński i zaprosił seniorów z lilijką na spotkanie podsumowujące rok do urzędu przy ul. Kamionka 18.
Dobroczynna "Moc muzyki bajkowej"

Dobroczynna "Moc muzyki bajkowej"

Siódmy koncert z cyklu „Moc Muzyki”, którego przewodnim tematem była muzyka bajkowa okazał się podwójnym sukcesem. Po pierwsze artyści z Grupy Teatralnej I LO i ich sceniczni goście - gwiazdy Teatru Studio Buffo - wywołali wiele pozytywnych emocji u publiczności, po drugie hojne wsparcie uzyskał charytatywny cel koncertu.
Strona 1 z 10Następna strona »