Portal dzień dobry Brodnica w celu świadczenia usług lepszej jakości wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).
Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dzień Dobry Brodnica

Samorząd

Rozwój kompetencji cyfrowych w Brodnicy

Rozwój kompetencji cyfrowych w Brodnicy

Pozostały ostatnie miejsca na szkolenia informatyczne, które odbywają się w ramach realizowanego przez Urząd Miejski w Brodnicy projektu „ROZWÓJ KOMPETENCJI CYFROWYCH W BRODNICY”. Zajęcia rozpoczęły się w połowie lutego. Odbywają się w Brodnickim Domu Kultury w soboty.
Nie żyje Krzysztof Szymański

Nie żyje Krzysztof Szymański

Zmarł Krzysztof Szymański, radny Powiatu Brodnickiego i członek Zarządu Powiatu w Brodnicy w kadencji 2006-2010, nauczyciel, wychowawca młodzieży, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie. W imieniu radnych i pracowników Starostwa Powiatowego w Brodnicy wyrazy współczucia składają Rodzinie Zmarłego przedstawiciele władz powiatu.
Dotacja na usuwanie azbestu

Dotacja na usuwanie azbestu

Gmina Miasta Brodnicy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu po raz kolejny udzieli dotacji na przedsięwzięcia w zakresie demontażu, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest.
Potrzebny inspektor ds. ruchu drogowego

Potrzebny inspektor ds. ruchu drogowego

Starosta Brodnicki ogłosił konkurs w sprawie naboru na wolne stanowisko urzędnicze w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Chodzi o samodzielne stanowisko inspektora do spraw zarządzania ruchem drogowym.
Dyżur Mediatora

Dyżur Mediatora

W Urzędzie Miejskim w Brodnicy, ul. Kamionka 23, w pokoju 109 został zorganizowany punkt informacyjny dotyczący mediacji.
Kolędnicy i zapustnicy na scenie

Kolędnicy i zapustnicy na scenie

W Brodnickim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych i Zapustnych Brodnica 2019 pod patronatem Starosty Brodnickiego. Na scenie zaprezentowało się sześć zespołów z powiatu brodnickiego.
Sercem z KGW - konsultacje

Sercem z KGW - konsultacje

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw zapraszają na regionalne konsultacje „Niezależność i rozwój kół gospodyń wiejskich bez obowiązków i obaw”. Spotkanie odbędzie się w Rypinie w czwartek, 14 lutego.
Auto na Światowy Dzień Chorego

Auto na Światowy Dzień Chorego

11 lutego już po raz 27. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Święto, ustanowione 13 maja 1992 r. przez papieża Jana Pawła II, w sposób szczególny uczczone zostało w Domu Pomocy Społecznej w Brodnicy.
Gazyfikacja Brodnicy

Gazyfikacja Brodnicy

Mieszkańcy kolejnych ulic Brodnicy mogą skorzystać z gazu ziemnego. Do sieci przyłączyło się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz odbiorcy indywidualni. Polska Spółka Gazownictwa wybudowała łącznie 15 km gazociągu oraz 65 przyłączy.
Przetarg odwołany

Przetarg odwołany

Zarząd Powiatu w Brodnicy postanowił odwołać zaplanowany na 31 stycznia 2019 (g.10) przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Brodnicy przy ul. Zamkowej. Przyczyną jest planowane podjęcie działań mających na celu poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości własnej Powiatu Brodnickiego.
Uchwała antysmogowa - konsultacje

Uchwała antysmogowa - konsultacje

Zarząd Województwa poinformował o opracowaniu projektu uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego określającej wprowadzenie na obszarze województwa ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Wyznaczył też terminy konsultacji społecznych dotyczących projektu.
V Sesja Rady Powiatu

V Sesja Rady Powiatu

Na wtorek, 5 lutego przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał V sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Kamionka 24. Początek o g. 12.00.
2019 - Rok Samorządu Województwa

2019 - Rok Samorządu Województwa

1 stycznia 1999 roku, na podstawie ustawy o wprowadzeniu trójstopniowego podziału terytorialnego państwa, powstały samorządowe województwa. Nawiązując do tego wydarzenia radni Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjęli stanowisko w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Samorządu Województwa.
W rocznicowe uroczystości

W rocznicowe uroczystości

W piątek, 18 stycznia w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się uroczystość z okazji 99. rocznicy powrotu Pomorza do Macierzy i 74. rocznicy wyzwolenia Brodnicy spod okupacji hitlerowskiej. Starosta Brodnicki wygłosił okolicznościowe przemówienie i uhonorował zasłużonych dla Powiatu Brodnickiego.
Strona 1 z 12Następna strona »