Portal Dzień Dobry Brodnica w celu świadczenia usług lepszej jakości wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).
Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dzień Dobry Brodnica

Samorząd

Po świętach kolejna sesja rady

Po świętach kolejna sesja rady

Dziewiąty raz w tej kadencji spotkają się na sesji radni Rady Powiatu w Brodnicy. Przewodniczący Roman Pytlasiński wyznaczył termin obrad na czwartek, 25 kwietnia. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Kamionka 24 w Brodnicy. Obrady rozpoczną się o godz. 15.30. Porządek przewiduje rozpatrzenie pięciu projektów uchwał. Zaplanowano też sprawozdania, wnioski, oświadczenia i zapytania.
Od maja nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Brodnicy

Od maja nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Brodnicy

Informujemy, że z dniem 1 maja 2019 r. zmieniają się godziny urzędowania Urzędu Miejskiego oraz Urzędu Stanu Cywilnego.
Nieodpłatna pomoc prawna: dla kogo i gdzie?

Nieodpłatna pomoc prawna: dla kogo i gdzie?

Od 1 stycznia 2019 r. z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej i wykażą ten fakt przez złożenie stosownego oświadczenia.
Spotkania mieszkańców Brodnicy

Spotkania mieszkańców Brodnicy

Od 7 maja br. trwać będą spotkania mieszkańców Brodnicy. Podczas spotkań wybierane będą zarządy i przewodniczący zarządów brodnickich osiedli. 
Nowe autobusy do dyspozycji mieszkańców

Nowe autobusy do dyspozycji mieszkańców

Już od 10.04.2019 r. na ulicach Brodnicy pojawią się autobusy wyprodukowane przez firmę Autosan Sp. z o. o. . Osiem nowoczesnych pojazdów jest w stanie maksymalnie pomieścić aż 101 osób.  Dla wygody pasażerów niskopodłogowe autobusy zostały wyposażone w klimatyzacje oraz system informujący o przystankach oraz linii i kierunku jazdy. W trosce o środowisko zadbano także o silniki spełniające normy czystości spalin.
Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Brodnicy

Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Brodnicy

Na czwartek, 11 kwietnia 2019 r. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał VIII sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ulicy Kamionka 24 w Brodnicy. Obrady rozpoczną się o godz. 15.30. Porządek przewiduje rozpatrzenie pięciu projektów uchwał. Zaplanowano też sprawozdania, wnioski, oświadczenia i zapytania.
VI Sesja Rady Miasta

VI Sesja Rady Miasta

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019r., poz. 506) zwołuję VI sesję Rady Miejskiej w Brodnicy, która odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2019r. o godz. 13.30 w sali 202 Urzędu Miejskiego w Brodnicy z następującym porządkiem obrad:
Kasa nr 2 nieczynna

Kasa nr 2 nieczynna

Wydział Finansowy Starostwa Powiatowego w Brodnicy poinformował, że w dniach 1-9 kwietnia oraz 15-17 kwietnia br. kasa nr 2 przy ul. Żwirki i Figury będzie nieczynna.Opłat będzie można dokonać m.in. w kasie nr 1 Starostwa Powiatowego w Brodnicy przy ul. Kamionka 18.
Nowe autobusy są już w Brodnicy

Nowe autobusy są już w Brodnicy

27 marca 2019 roku w godzinach wieczornych do Brodnicy wjechała ostatnia partia autobusów wykonanych przez firmę Autosan Sp. z o. o. Obecnie osiem pojazdów jest sprawdzanych pod względem funkcjonalno-technicznym. Trwa również szkolenie brodnickich kierowców.
Nie żyje Jerzy Kaniecki

Nie żyje Jerzy Kaniecki

W niedzielę, 24 marca zmarł Jerzy Kaniecki, długoletni pedagog i działacz społeczny. Szerokiemu gronu brodniczan znany był jako pracownik biura Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Brodnicy, gdzie wspólnie z żoną Heleną podejmowali szereg pożytecznych społecznie inicjatyw. Miał 78 lat. Kondolencje Rodzinie Zmarłego w imieniu samorządu powiatowego składają Starosta Brodnicki, Wicestarosta i Przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy.
Na konwencie o sprawach powiatów

Na konwencie o sprawach powiatów

Bezpieczeństwo, oświata, polityka społeczna, drogi, a także możliwości finansowania powiatów były przedmiotem posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyło się w czwartek, 21 marca br. Gospodarzem spotkania był Powiat Wąbrzeski.
Sesja Młodzieżowej Rady

Sesja Młodzieżowej Rady

28 marca 2019 r. o godz. 14.30 w sali 202 Urzędu Miejskiego w Brodnicy odbędzie się V Sesja Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej Miasta Brodnicy czwartej kadencji, z następującym porządkiem obrad:
Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu

Sąd Konkursowy po wnikliwej analizie nadesłanych prac na opracowanie koncepcji dla zadania p.n. „Przebudowa oraz rozbudowa o salę konferencyjno-kinową Brodnickiego Domu Kultury, położonego w Brodnicy przy ulicy Przykop 43”, zdecydował przyznać nagrodę główną pracy nr 440440 tj. pracowni projektowej FSprojekt Marcin Fabiański. Organizator konkursu bardzo dziękuje pozostałym uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, włożony wysiłek i zaangażowanie.
Remonty dróg powiatowych

Remonty dróg powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy przystępuje do remontów nawierzchni dróg po zimie. Pogoda sprzyja, więc rozpoczęto już pierwsze prace. Pod koniec lutego zostały podpisane umowy z wykonawcami dotyczące zarówno pozimowych doraźnych napraw, jak i planowanych zadań inwestycyjnych.
Strona 1 z 14Następna strona »