Portal Dzień Dobry Brodnica w celu świadczenia usług lepszej jakości wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).
Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dzień Dobry Brodnica

Policjanci z Brodnicy wspólnie ze strażnikami miejskimi sprawdzają miejsca gromadzenia się osób bezdomnych

wyświetleń: 251330 listopada, 11:53 | źródło: KPP Brodnica
fot. KPP Brodnica

Brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, sprawdzają pustostany, altanki i ogródki działkowe. W tych miejscach najczęściej znajdują schronienie osoby bezdomne. Działania służb mają zapobiec zamarznięciu osób bezdomnych. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu i potrzebujące pomocy.

Już od kilku dni, kiedy temperatura powietrza znacznie spadła, brodniccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, sprawdzają miejsca, w których mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Stróże prawa wzięli „pod lupę”  opuszczone budynki, ogródki działkowe i altany. Aby się rozgrzać, często osoby bezdomne rozpalają w takich miejscach ognisko, co jest bardzo niebezpieczne. Na niebezpieczeństwo wychłodzenia narażone są również osoby nietrzeźwe. Nie bądźmy obojętni, wobec osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.
Informujmy odpowiednie służby o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb na numery alarmowe może uratować komuś życie. Istnieje również możliwość informowania policjantów o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Informujmy Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury.

 

 

Podziel się z innymi:

Komentarze

Dodaj komentarz