Portal dzień dobry Brodnica w celu świadczenia usług lepszej jakości wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).
Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

„3 x Bezpieczeństwo”-debata społeczna z seniorami

wyświetleń: 3930 listopada, 11:38 | źródło: KPP Brodnica
fot. KPP Brodnica

Wczoraj (29.11.)w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów. Organizatorem debaty był Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy oraz Burmistrz Brodnicy. Spotkanie miało na celu poznanie oczekiwań społeczeństwa oraz wymianę informacji na temat zagrożeń.

Wczoraj (29.11.) w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny  przy ul. Zamkowej 1 w Brodnicy, odbyła się debata społeczna organizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy i Burmistrza Brodnicy. Debaty społeczne mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania. Tematem wczorajszego spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów. Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym seniora, jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego, a także najczęściej popełniane przestępstwa, w których ofiarami stają się osoby starsze. Policjanci omówili sposoby działań przestępców oraz informowali co zrobić, aby nie paść ofiarą tych osób, a także jak chronić swoje dane osobowe i bezpiecznie robić zakupy przez internet.  Podczas debaty funkcjonariusze zaprezentowali uczestnikom również jak posługiwać się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obecny na debacie strażak zapoznał z zasadami bezpieczeństwa pożarowego, a przedstawiciel Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  omówił  jak żyć zdrowo, bez nałogów. W trakcie omawianych zagadnień, mieszkańcy zadawali nurtujące ich pytania, wskazywali co należałoby poprawić aby ich poczucie bezpieczeństwa zwiększyć oraz wysuwali wnioski. Wszystkie postulaty, które poruszone zostały podczas spotkania brane będą pod uwagę w codziennych działaniach funkcjonariuszy.

 

 

Podziel się z innymi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Facebook Instagram Twitter YouTube Google+