ciasteczka Portal Dzień Dobry Brodnica w celu świadczenia usług lepszej jakości wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies).
Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dzień Dobry Brodnica



dodaj news

Hubertus 2019

23 października, 23:22 | źródło: Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe/PB

Sygnaliści z północnej i środkowej Polski rywalizowali o trofea w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sygnalistów Myśliwskich "Hubertus 2019" oraz X Turnieju Fanfar i Hejnałów o Statuetkę Anny Wazówny. Festiwal nawiązujący do ceremoniału i tradycji myśliwskich wraz z towarzyszącym mu turniejem odbyły się w Brodnicy 12-13 października 2019 r.

 

 

Organizatorami przedsięwzięcia były: Porozumienie Kół Łowieckich „Kult Św. Huberta”, Nadleśnictwo Brodnica, Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Miasto Brodnica oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Fatima”.

 

Festiwalowe przesłuchania odbyły się w kaplicy św. Huberta kościoła parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, a prezentacje fanfar i hejnałów na wieży przy kościele. Festiwalowi i turniejowi towarzyszył wernisaż wystawy Powiatowego Konkursu Plastycznego "Malowanie ze Św. Hubertem". Na konkurs wpłynęło łącznie 157 prac, które jury oceniło w III kategoriach: klas I-III,  klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć plastyczne dokonania młodzieży.

 

W festiwalowych zmaganiach soliści w zależności od klasy, w jakiej oceniany był występ, mieli do zaprezentowania: dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej (klasa D); koniec polowania, zbiórka myśliwych, apel na łowy (Klasa C); dzik na rozkładzie, posiłek, sarna na rozkładzie (Klasa B); powitanie, pasowanie myśliwskie, kozica na rozkładzie (Klasa A).

 

Zespoły prezentowały: dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej (Klasa D); koniec polowania, zakaz strzału w miot, zając na rozkładzie (Klasa C); dzik na rozkładzie, jeleń na rozkładzie, pióro na rozkładzie (Klasa B); powitanie, darz bór; muflon na rozkładzie (Klasa A); powitanie, żubr na rozkładzie, lis na rozkładzie (Klasa G).

 

 

 

Statuetkę Anny Wazówny w konkursie fanfar i hejnałów zdobył Ryszard Staruch z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

WYNIKI XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS SYGNALISTÓW MYŚLIWSKICH - BRODNICA 2019

Soliści

 

Klasa A

  1. Kazimierz Kroskowski, Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice
  2. Tomasz Michewicz, Porozumienia Kół Łowieckich w Brodnicy
  3. Paweł  Mierzejewski, Nadleśnictwo Maskulińskie

 

Klasa B

  1. Radosław Koprowski, Porozumienia Kół Łowieckich w Brodnicy
  2. Jakub Nowak, Koło Łowieckie RUCZAJ w Bartoszycach
  3. Daniel Bączek, Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  4.  

Klasa C

  1. Ryszard Staruch, Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  2. Dominika Rozmus, Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  3. Magda Słyszewska Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

 

Klasa D

  1. Adam Goluch, Koło Łowieckie Górowo Iławeckie
  2. Maria Stupienko,  Wojskowe Koło „JELEŃ” Lidzbark Warmiński
  3. Zuzanna Witka, Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice

 

 

 

Zespoły

Klasa G

 

  1. Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi

 

Klasa D

  1. Zespół Sygnalistów Myśliwskich Porozumienia Kół Łowieckich w Brodnicy
  2. DERKACZ Górowo Iławeckie
  3. Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

 

Klasa MB

  1. Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  2. Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi
  3. DERKACZ Górowo Iławeckie

 

X TURNIEJ FANFAR I HEJNAŁÓW „O STATUETKĘ ANNY WAZÓWNY” - BRODNICA 2019

  1. Ryszard Staruch, Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
  2. Jakub Nowak, Koło Łowieckie RUCZAJ w Bartoszycach
  3. Cezary Kwidzyński, Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice

 

 

 

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "MALOWANIE ZE ŚW. HUBERTEM”

 

Klasy I-III

I miejsce - Anna Bonawenturska, SP nr 3 w Brodnicy

II miejsce - Kornelia Mówińska, SP w Brzoziu

III miejsce - Alicja Milewska, SP nr 3 w Brodnicy

 

wyróżnienia:

Maja Waldon, SP w Osieku

Julia Jankowska, SP nr 3 w Brodnicy

 

Klasy IV-VI

I miejsce - Nikola Wołowska, Zespół Szkół w Zbicznie

II miejsce - Karolina Bielawa, SP nr 7 w Brodnicy

III miejsce - Krystian Chojnacki, SP w Jajkowie

 

wyróżnienia:

Maja Kowal, SP nr 7 w Brodnicy

Maciej Obremski, SP w Bobrowie

 

Klasy VII-VIII

I miejsce - Wiktoria Falkowska, Zespół Szkół w Pokrzydowie

II miejsce - Wiktoria Janasz, SP nr 4 w Brodnicy

III miejsce - Zofia Zielińska, Zespół Szkół w Pokrzydowie

 

wyróżnienia:

Andżelika Paćkowska - Zespół Szkół w Zbicznie

Alan Pietrzak - Zespół Szkół w Zbicznie

 

 

Tagi:

Komentarze

Podziel się z innymi: